Naujienlaiškio registracija:


Mityba


Nedaug yra žmonių, kurie gali valgyti ką panorėję, kada panorėję ir išlikti liesi. Didžioji dalis turi nuolat kontroliuoti su maistu gaunamų kalorijų kiekį.

Daug metų atgalios, žmonės daugiau dėmesio ir laiko skyrė maisto ruošimui ir valgymui. Mieste gyvenančios moterys pirkti produktų eidavo į turgų –ten atidžiai rinkdavosi daržoves, žuvį, mėsą. Produktai buvo švieži, be kenksmingų priemaišų, konservantų. Maistą ruošdavo kasdien, todėl šeimos nariai valgydavo  šviežius patiekalus, pietus ar vakarienę valgydavo visa šeima, bendraudami tarpusavyje.

Dabartiniai, laiko stokojantys žmonės  mėgaujasi šviežiu maistu  nebent savaitgaliais  ar tik per šventes. Kasdien valgoma greitai paruošiamas ar greitai pašildomas maistas. Tokiame maiste mažai vitaminų ir kitų  naudingų medžiagų, todėl jau nebekeista, kad  žmonės skundžiasi virškinimo sutrikimais, o tie kurie jų neturi ir rūpinasi savo sveikata –vartoja įvairiausius maisto papildus.

Norint įvairiausių negalavimų ar virškinimo sistemos sutrikimų išvengti, reikia  subalansuoti mitybą, valgyti ekologiškai švarius, genetiškai nemodifikuotus produktus  ir atsisakyti pusfabrikačių. Dažniausiai sunegalavęs žmogus skuba į vaistinę ir nusiperka vaistų, kurie trumpam  priežastį  panaikina, bet nepašalina galutinai. Jei ir toliau taip pat maitinamasi, vaistus pradeda  gerti nuolat.Net TV rodomos reklamos teigia, kad nuolat galima daug ir bet ką valgyti, tik reikia išgerti pora tabletyčių ….ir savijauta puiki J.

Nemoralizuosiu, tik paliksiu apmąstymams. Pagalvokite, kas jums svarbiau –  puiki savijauta  ar nepasitenkinimas savimi,  bei dažnas  ar net nuolatinis vaistų vartojimas. Nebijokite pokyčių : eidami apsipirkti ne į prabanga švytinčius prekybos centrus, o į paprastą turgavietę, kur savo augintas daržoves, vaisius ar mėsą  parduoda paprasti kaimo  gyventojai.

Teisingai maitintis, t.y. laikytis subalansuotos mitybos režimo, kuriame būtų reikiamas kiekis visų būtinų medžiagų ir nė gramo nenaudingo ar sveikatai žalingo maisto, ne taip sudėtinga.

Pasinaudosiu laukinių gyvūnų pavyzdžiu. Juk jie vadovaujasi tik gamtos įskiepytu maitinimosi instinktu, todėl natūralioje aplinkoje nepamatysite nutukusio vilko, lapės, ar tigro. Normaliomis sąlygomis žvėrys neėda daugiau, negu reikia gyvybei palaikyti.

Svarbiausia prisiminti, kad maistas, grubiai tariant, tėra statybinė medžiaga, iš kurios organizmas formuoja ir atnaujina ląsteles. Jis reikalingas tik tam, kad mūsų organizmas galėtų dirbti be sutrikimų, atlikdamas visas funkcijas, nekeldamas mums diskomforto ir išlikdamas sveikas.

Reikia sulieknėti? Tuomet jums reikia gauti mažiau kalorijų, negu sudeginate, arba sudeginti daugiau, negu gaunate. Įtraukite kasdienius fizinius krūvius ir apskritai daugiau judėkite.

KMI skaičiuoklė

Kūno mases indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti ar žmogaus svoris normalus, per mažas, yra antsvoris, ar nutukimas. Šis indeksas apskaičiuojamas pagal formule: KMI = Kūno mase (kg)/Ūgis (m2).

Ūgis (metrais, pvz.: 1.68)

Svoris (kilogramais)

KMI

KMI reikšmių paaiškinimas:

mažiau kaip 18,5 – per mažas svoris

18,5 – 24,9 – normalus svoris

25 – 29,9 – viršsvoris

30 – 34,9 – pirmo laipsnio nutukimas

35 – 39,9 – antro laipsnio nutukimas

40 ir daugiau –  trečio laipsnio nutukimas

 

Ką gi daryti, jei visgi manote, kad antsvoris jums nuodija gyvenimą? Atsakymas paprastas (ir labai sunkus tuo pačiu) – KEISKITE MITYBOS ĮPROČIUS VISAM LAIKUI.

Jei nežinote, kaip – kreipkitės konsultacijai, kurios metu išsiaiškinsim kūno masės kitimo priežastis, esamus negalavimus, mitybos spragas ir t.t.

Atlikus išsamią kūno sudėties analizę (tiriama kūno sandaros analizatoriumi e-Body),kurios metu sužinosite kūno svorį, riebalų masę %, raumenų masę, pilvo riebalų lygį, bazinę medžiagų apykaitą, biologinį amžių-Jums bus sudarytas maitinimosi planas.

Mitybos planas sudaromas atsižvelgiant i Jūsų darbo pobūdį, laisvalaikį, pomėgius..

Besilaikant Jums individualaus mitybos plano, norimų rezultatų pasieksite ne badaudami, o sotūs ir laimingi!