Naujienlaiškio registracija:


Maisto derinimas: kokių produktų neturėtų būti vienoje lėkštėje

Norint turėti dailią figūrą kartais tik sveikos mitybos nepakanka. Siekiant dailių kūno linijų svarbu žinoti ir tai, kaip derinti maistą ir ko jokiu būdu neturėtų būti vienoje lėkštėje. Mitybos konsultantė, „Lieknėk lengvai ir užtikrintai“ vadovė Edita Poškaitienė besirūpinantiems savo mityba nurodo, ko nedera valgyti kartu.

 

„Pirmiausia, ką būtina žinoti apie maisto derinimą, kad baltyminis maistas yra virškinamas rūgščioje terpėje, o angliavandeniais praturtinti produktai – šarminėje. Daugeliui įprasta valgyti mėsos patiekalus ne tik su daržovėmis, tačiau ir su bulvėmis, ryžiais ar grikiais. Toks variantas nėra tinkamas.

 

Visus šiuos maisto produktus valgant vienu metu, pirmiausia mūsų organizmas ims virškinti daržovės, vėliau bulves, ryžius ar grikius ir tik galiausiai mėsą. Būtent suvalgius tokio nesuderinto maisto dažniausiai iš karto pasijusite apsunkę, gali imti varginti pilvo pūtimas. Taip pat norint išvengti šių negalavimų, būtina pasirūpinti, kad maistas, esantis jūsų lėkštėje, būtų šviežias, o porcija – vidutinio dydžio“, – patarimais dalinasi Edita Poškaitienė.

 

Ką su kuo valgyti

 

Vis dėlto, specialistė aiškina, jog maisto derinimas ne visada yra būtinas, kadangi tai individualiai priklauso nuo kiekvieno organizmo.

 

„Jei žmogus neturi viršsvorio, yra normalaus kūno sudėjimo ir valgydamas nederinamą maistą jaučiasi puikiai, nekamuoja energijos stygius, nuovargis, neapsunkstama, tokiu atveju maisto produktų derinimas nėra ypatingai svarbu. Vis dėlto, nepamirškite atkreipkite, kaip jaučiatės pavalgę“, – sako mitybos konsultantė.

 

Jei yra taip, kad nederinant maisto visgi nesijaučiate gerai, svarbu žinoti pagrindinius maisto derinimo principus:

 

• vaisiai valgomi atskirai;

• mėsa su daržovėmis;

• žuvis su daržovėmis;

• bulvės, ryžiai, makaronai, grikiai valgomi su daržovėmis;

• pieno produktus visada valgyti atskirai;

• kiaušinių, mėsos ir sūrio nevalgyti kartu su krakmolingais maisto produktais, kaip bulvės, duona, grūdai, saldūs vaisiai.

 

Sveikai maitinantis svoris taip pat gali augti

 

Suderintas, sveikas ir saikingai vartojamas maistas suteikia lengvumo pojūtį, padeda organizmui lengviau pasisavinti naudingas maisto medžiagas, gerina žarnyno veiklą, bei kas dailiosios lyties atstovėms svarbiausia – dailina kūno linijas. „Be abejo, derinant maisto produktus visada lengviau atsikratyti papildomo svorio. Taip maitinantis jaučiamas lengvumas bei judrumas, kas taip pat jus skatina nuolatos judėti ir kažkuo užsiimti. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad sveikai maitinantis svoris taip pat gali augti, kada yra neribojamos porcijos ir netinkamai pasirenkamas maistas“, – kalba pašnekovė.

 

Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/921950/maisto-derinimas-kokiu-produktu-neturetu-buti-vienoje-leksteje


Atsakyti

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *